Вестник “Съперник”:Перник вързан с метрото, през месец май режем лентата на спирка “Вардар”
Инвестицията ще е в размер на около половин милион лева
Връзката на пътуващите с железниците перничани със столичното метро и изграждането на толкова коментираната спирка “Вардар” вече е реарност. Работният проект е готов, до два месеца започват строителните дейности и най-късно в края на май ще прережем лентата, съобщиха на обща пресконференция вчера областният управител на Перник Иван Димитров и изпълнителният директор на Агенция “Железопътна администрация” Симеон Ананиев.
Инвестицията е в размер на половин милион лева. Новите електрички “Сименс” ще осигуряват удобен и два пъти по-бърз от този в момента ж.п. транспорт на пътуващите ежедневно от и към София десетки хиляди перничани. В момента се работи и по един не маловажен проблем, който ще предложи допълнително удобство на бъдещите клиенти на БСЖ - уеднаквяване на билетите, както е в редица европейски страни” така че пътниците, качвайки се във влака, да могат да продължат с един и същи документ да пътуват и с метрото и столичния градски транспорт, съобщи Симеон Ананиев.
Дължината на перона на новата спирка “Вардар” отстояща на около 5-6 минути път от подземната железница, ще е 200 метра, специална рампа ще гарантира достъп на хората с проблеми в двигателната система, два красиви навеса ще осигуряват подслон за около 70 -80 човека.Спирката ще е красиво осветена, цялото пространство ще е оформено изключително естетски, в духа на всички европейски изисквания, заяви главният проектант Илия Илиев.
Идеята ни е да осигурим на перничани бърз, евтин, удобен транспорт, допълниха и пернишките БСП - депутати Ненко Темелков и д-р Симеон Василев, с чието активно лобиране една добра идея вече се реализира. /Любомира Пелова/


Написано от Ал. Стоименов публикуван на 30 декември 2007:
Няма ли най-после Б.Борисов да престане да гледа в другите области и да се хване за работа - за толкова години, от когато се появи този проблем със Суходол, можеха да се построи повече от един завод. Стига се е правил на велик, нищо че е с ранг на министър!
Написано от Миролюба публикуван на 3 януари 2008:
Според мен не се прави на велик. Просто комисионните от различните събирачи на боклук са му се осладили доста. Ясно е, че ако се намери решение, то и отчетността и прозрачността ще станат нужни и тогава сбогом лесни пари. Но май ножът е опрял до грълцето му, и ако не иска софиянци да го линчуват ще трябва наистина да взима мерки, а не само да прелита батмански по проблемите.
Тази сутрин си навлече и гневът на перничани, господ да му е на помощ…